Ndërlidhjet

VJENË


Irani ka pranuar të pezullojë përkohësisht programet që prodhojnë uraniumin e pasuruar, në përpjekje për t'iu përgjigjur shqetësimeve të bashkësisë ndërkombëtare se Teherani zyrtar po përpiqet të prodhojë armë bërthamore.
Diplomatët në Vjenë theksojnë se kjo është rezultat i disa javë bisedimesh mes Iranit dhe treshes evropiane, Francës, Gjermanisë e Britanisë së Madhe.
Shtetet e Bashkuara kanë akuzuar Iranin se po përpiqet të prodhojë armë bërthamore
XS
SM
MD
LG