Ndërlidhjet

MOSKË


Rreth 300 persona janë rrëmbyer në Ceceni gjatë këtij viti. Në mesin e tyre 146 janë liruar, 20 janë gjetur të vdekur kurse nuk dihet ende fati i 128 të tjerëve.
Grupet e të drejtave të njeriut kanë fajësuar forcat ruse të sigurisë dhe rebelët cecenë.
XS
SM
MD
LG