Ndërlidhjet

DUBLIN


Sekretari amerikan i Thesarit John Snow tha se administrata e presidentit George Bush nuk planifikon të ndërhyjë të mbështesë dollarin, i cili shënon rënie në bursat e jashtme.
Snow tha në Dublin se vlerat e valutave më së miri përcaktohen në "tregjet e hapura dhe konkurente", por shtoi se Uashingtoni e riafirmon mbështetjen e dollarit të fuqishëm.
XS
SM
MD
LG