Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i Shtetit Colin Powell ka dhënë dorëheqjen.
"Ka qenë gjithmonë synimi im që të shërbejë vetëm në një mandat dhe pas diskutimit me presidentin Bush ramë dakord se ky do të ishte momenti i përshtatshëm për t'u larguar", tha Powell, që ka shtuar se do vazhdojë ta kryejë këtë detyrë deri në emërimin e pasardhësit të tij.
Edhe tre anëtarë të tjerë të kabinetit Bush kanë paraqitur sot dorëheqjen.
XS
SM
MD
LG