Ndërlidhjet

DUBLIN


Sekretari amerikan i Shtetit, John Snow, ka theksuar se administrata Bush nuk planifikon të ndërhyjë për të mbështetur dollarin, pasi vlera e tij duhet të vendoset nga lëvizjet në një treg të hapur dhe konkurues. Megjithatë Snow ka shtuar se mbështesin një dollar të fortë.
Vlera e dollarit që është vazhdimisht në rënie ka shkaktuar shumë shqetësime në mesin e Bashkimit Evropian, pasi forcimi i euros ka dëmtuar eksportet evropiane.
XS
SM
MD
LG