Ndërlidhjet

ZAGREB


Si pasojë e motit të keq dhe fortunave të dëborës janë bllokuar një numër aksesh rrugore në Kroaci e Bosnjë. Në bregdetin kroat mbi 40 njerëz janë plagosur nga moti i keq, derisa era me një shpejtësi prej 240 kilometrash në orë ka shkatuar në bregdet shumë dëme materiale.
Në Bosnjë nga moti i keq është dëmtuar rrjeti elektrik.
XS
SM
MD
LG