Ndërlidhjet

FALLUXHA


Forcat amerikane kanë vënë nën kontroll qytetin e Falluxhës derisa trazirat kanë vazhduar në qytete të shumta të Irakut.
Por burimet amerikane kanë theksuar se ende janë të përfshirë në disa zona lutimesh të Falluxhës dhe vazhdojnë kërkimet shtëpi më shtëpi. Mbi 1 mijë kryengritës janë arrestuar.
Ndërkaq gjendja në Mosul vazhdon të jetë e tensionuar por jo e pashpresë, ka thënë komanda amerikane.
Në Mosul janë të vendosur dhe trupat speciale shqiptare.
XS
SM
MD
LG