Ndërlidhjet

AMSTERDAM


Pim Fortyn, politikani hollandez i njohur për qëndrimet e tij kundër imigrantëve dhe që u vra nga një mbrojtës i të drejtave të kafshëve në vitin 2002 është votuar më së shumti nga publiku si "hollandezi më i shkëlqyer". Uilliami i portokalltë që luftoi për pavarësinë e Hollandës në shekullin e 17 dhe që më pas u bë mbreti i Anglisë u rendit i dyti. Piktorët Van Gog e Rembrand nuk u renditëm më lart se vendi i dhjetë.
XS
SM
MD
LG