Ndërlidhjet

KABUL


Afati i fundit i vendosur nga militanët islamikë për të vrarë Shqipe Hebibin dhe dy kolegët e saj nga OKB-ja, ka kaluar pas asnjë fjalë mbi fatin e tyre.
Militantët e Armatës Myslimane i kanë dhënë qeverisë një afat të ri deri në fund të ditës së sotme për t'i përmbushur kërkesat e tyre.
Qeveria afgane ka thënë sot se shpreson se tri pengjet do të lirohen të palënduar. Personi që thotë se është në krye të grupit Mohammed Akbar Agha thotë se grupi është i ndarë rreth asaj se cfarë duhet bërë.
XS
SM
MD
LG