Ndërlidhjet

MOSKË


Kryesuesi i Dumës ruse Boris Gryzlov, ka thënë se Rusia e mbështet pozicionin e Serbisë sa i përket Kosovës dhe se Moska po punon për një marrëveshje, për të rritur sigurinë, e cila do të mundësonte kthimin e të zhvendosurve.
Ai i bëri këto komente pas një takimi me presidentin serb Boris Tadic, i cili gjendet në Moskë për një vizitë treditëshe.
XS
SM
MD
LG