Ndërlidhjet

TIRANË


Ministrat e brendshëm të Shqipërisë dhe të Maqedonisë kanë thënë se do të nisin operacione të pëbashkëta policore për të thyer kontrabandën me drogë, që po kalon përmes vendeve të tyre në Evropën perëndimore.
Ministri shqiptar Igli Toska dhe ai maqedonas Siljan Avramoski, që po qëndron në Shqipëri, kanë premtuar se do të shkëmbejnë infomacione mbi krimin e organizuar dhe do të forcojnë sigurinë në kufij.
XS
SM
MD
LG