Ndërlidhjet

USHINGTON


Pritet që presidenti amerikan George Bush, sipas informacioneve nga Shtëpia e Bardhë, të emërojë në postin e kreut të diplomacisë amerikane, Kondolesja Rice, që deri tani po kryen detyrën e këshilltares së presidentit për cështjet e sigurisë kombëtare. Ndërkaq emërimi zyrtar për këtë post pritet të bëhet gjatë ditës.
Izraeli ka mirëpritur emërimin e Kondolejsa Rice, por palestinzet janë shprehur të brengosur dhe kanë thënë se administrata e Bushit duhet të jetë më energjike rreth paqes në Lindjen e Mesme.
XS
SM
MD
LG