Ndërlidhjet

MADRID


Një 16 vjecar spanjoll është shpallë fajtor për ndihmën në vjedhjen dhe transportimin e dinamitit, që është përdorur në sulmet e 11 marsit në Madrid, që lanë të vdekur 191 persona. Ai është dënuar me 6 vjet burg në një qendër paraburgimi për të mitur. Policia nuk e ka bërë të ditur emrin e djaloshit për shkak të moshës së tij.
XS
SM
MD
LG