Ndërlidhjet

SRINAGAR


Kryeministri i Indisë qëndroi në rajonin problematik të Kashmirit duke iu ofruar grupeve të armatosura mundësinë e dialogut për zgjidhjen e problemit.
Por vizita e kryeministrit të Indisë është shoqëruar me luftime mes militantëve dhe forcave të sigurisë së Indisë, ku për pasojë u vranë dy militantë.
Kashmiri është formalisht pjesë e Indisë, që pretendohet nga Pakistani fqinj, derisa Kashmiri kërkon pavarësi.
XS
SM
MD
LG