Ndërlidhjet

LONDËR


Dollari amerikan ka shënuar sot rënie rekorde kundrejt euros në mes të brengave të ekonomisteve për ngritjen e cmimit të naftës, tregtisë dhe deficitit buxhetor amerikan. Një euro sot në mengjes kishte vlerën mbi 1.30 dollarë, vlera më e lartë që nga fillimi i përdorimit të euros.
XS
SM
MD
LG