Ndërlidhjet

PRISHTINË


Qeveria e Kosovës ka reaguar sot ndaj prezantimit të rastit kundër Fatmir Limajt, Isak Musliut dhe Hajredin Balajt nga ana e Prokurorisë së Tribunalit të Hagës.
"Qeveria shpreh pakënaqësinë me prezantimin e rastit nga prokuroria, të bazuar jo në fakte dhe argumente, por në deklarata politike me të cilat synohet të bëhet barazimi i luftës clirimtare me luftën e ushtrisë okupuese gjenocidiale të shtetit serb në Kosovë", thuhet në një deklaratë të qeverisë. "Qeveria pret që procesi të jetë transparent dhe profesional, në mënyrë që të mbrohen vlerat institucionale," thuhet në deklaratë.
XS
SM
MD
LG