Ndërlidhjet

BAGDAD


31 policë irakianë raportohet të jenë rrëmbyer nga disa sulmues në Qerbela. Policët po ktheheshin nga një trajnim në Jordani.
Nga një shpërthim në Baiji janë vrarë 5 irakianë. Qyteti i Mosulit sot ka qenë relativisht i qetë, një ditë pas përleshjeve mes forcave amerikane dhe kryengritësve.
Në Falluja forcat amerikane dhe irakiane po vazhdojnë edhe më tej të kërkojnë militantët anti amerikanë, 9 ditë pas luftimeve, që sipas ushtrisë amerikane kanë lënë të vdekur 1600 kryengritës.
XS
SM
MD
LG