Ndërlidhjet

ZAGREB


Mediat kroate kanë njoftuar se qeveria i ka lejuar ushtrisë amerikane përdorimin e bazave detare, terreneve tokësore dhe aeroporteve. Agjencia e lajmeve HINA ka njoftuar se vendimi ishte marrë në korrik por është mbajtur sekret. Presidenti Stipe Mesiq i ka kërkuar Ministrisë së Mbrojtjes sqarime lidhur me këtë vendim.
XS
SM
MD
LG