Ndërlidhjet

TIRANË


Presidenti i Shqipërisë Alfred Moisiu dhe presidenti i Maqedonisë Branko Cërvenkovski do të takohen sot në Pogradec, për t'i diskutuar përpjekjet e dy vendeve drejt integrimeve në Bashkimin Evropian dhe NATO.
Takimi mbahet në ditën kur Kuvendi i Maqedonisë miratoi dorëheqjen e kryeministrit Hari Kostov, i cili i akuzoi partnerët shqiptarë të koalicionit për promovimin e interesave partiake, nepotizmit dhe korrupcionit.
XS
SM
MD
LG