Ndërlidhjet

BERLIN


Ministri gjerman i Financave Hans Eichel tha se Shtetet e Bashkuara, Evropa dhe Japonia duhet të marrin qëndrim të përbashkët rreth rritjes së vlerës së euros ndaj dollarit amerikan.
Komentet vijuan pasi dollari shënoi rënie rekorde krahasuar me valutën e përbashkët evropiane.
Dje në Londër, sekretari amerikan i Thesarit John Snoë ripërsëriti se administrata e Bushit e mbështet dollarin e fuqishëm, por beson se tregu duhet ta përcaktojë kursin monetar.
XS
SM
MD
LG