Ndërlidhjet

POGRADEC


Presidenti maqedonas Branko Cervenkovski ka deklaruar sot pas një takimi me homologun e tij shqiptar Alfred Mojsiun, se Maqedonia nuk është duke kaluar nëpër krizë politike për shkak të dorëheqjes së kryeministrit Hari Kostov.
"Në Maqedoni nuk ka krizë politike ashtu si nuk ka krizë mes partnerëve të qeverisë së koalicionit", ka thënë Cërvenkovski.
Të dy presidentët janë angazhuar për rritje të bashkëpunimit politik dhe ekonomik mes dy vendeve.
Presidenti Mojsiu ka thënë se stabiliteti i Maqedonisë është shumë i rëndësishëm si për rajonin ashtu edhe për Evropën.
XS
SM
MD
LG