Ndërlidhjet

BRUKSEL


Një raport i publikuar sot nga Kombet e Bashkuara thotë se Afganistani rrezikohet të bëhet një "narko shtet", pasi që kultivimi i opiumit në këtë vend po rritet së tepërmi.
Raporti thotë se opiumi është "motori kryesor i rritjes ekonomike në Afganistan dhe "lidhja më e fortë në mes të kundërshtarëve të mëhershëm".
XS
SM
MD
LG