Ndërlidhjet

KABUL


Militanët që po i mbajnë Shqipe Hebibin dhe dy kolegët e saj kanë thënë sot se shpresojnë se negociatat e reja do kenë sukses, derisa qeveria ka thënë se po shënohet një progres gradual për lirimin e tyre.
Një nga militantët e Ushtrisë Myslimane Habib Noorzad ka thënë se negociata janë duke vazhduar dhe ka shtuar se militantët edhe më tej shpresojnë se 26 talibanët do lirohn në këmbim të tri pengjeve.
XS
SM
MD
LG