Ndërlidhjet

BRUKSEL


MInistrat e brendshëm dhe të drejtësisë së Bashkimit Evropian po takohen sot në Bruksel për të diskutuar politikat imigruese në tërë Evropën.
Kryeministri holandez Jan Peter Balkenende, president aktual i BE-së, ka këkruar në fillim të javës nga qeveritë evropiane që të punojnë më shumë në integrimin e minoriteteve etnike në shoqërinë evropiane.
XS
SM
MD
LG