Ndërlidhjet

BAGDAD


Një automjet-bombë ka shpërthyer në një pikë kontrolli policor në Bagdad duke vrarë së paku tre policë dhe duke shkaktuar dëme të shumta materiale.
Në të tjera zhvillime policët irakianë gjatë një bastisje në një xhami të Bagdadit, pas faljes të së premtes, kanë vrarë dy persona dhe rreth 40 të tjerë janë arrestuar.
XS
SM
MD
LG