Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

KABUL


Vazhdon të mbetet i paqartë fati i Shqipe Hebibit dhe i dy kolegëve të saj të OKB-së, derisa talibanët kanë dënuar sërish rrëmbimin e pengjeve.
Abdul Latif Hakimi, zëdhënës i talibanëve duke folur për radion "Evropa e Lirë", ka dënuar rrëmbimin, duke e cilësuar pengmarrjen e femrave si akt kundër islamit. Nga ana tjetër militanët afganë që po i mbajnë pengjet shpresojnë se negociatat e reja do kenë sukses, derisa qeveria afgane ka thënë se po shënohet një progres gradual për lirimin e tyre.
XS
SM
MD
LG