Ndërlidhjet

SANTIAGO


Presidenti amerikan George Bush e ai rus Vladimir Putin janë në mes të liderëve tjerë që kanë arritur në Kil në samitin Aziatiko-Paqësor, i cili ka për qëllim të forcojë bashkëpunimin në tregtinë e lirë dhe në luftën kudnër terrorizmit.
Mijëra protestues kanë marshuar në Santiago duke kritikuar samitin dhe duke cilwsuar si "një klub të të pasurve" që nuk brengoset për të varfërit.
XS
SM
MD
LG