Ndërlidhjet

KOMBET E BASHKUARA


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Kofi Annan ka shprehur zemërimin rreth dëshmive se paqeruajtësit e OKB-së dhe stafi civil janë fajtorë për abuzime seksuale të kryera ndaj popullatës në Republikën Demokratike të Kongos.
Ai tha se kjo është një gjë turpëruese për Kombet e Bashkuara.
XS
SM
MD
LG