Ndërlidhjet

KABUL


Vazhdon të mbetet i paqartë fati i Shqipe Hebibit dhe i dy kolegëve të saj të OKB-së, derisa talibanët kanë dënuar sërish rrëmbimin e pengjeve.
Militanët afganë thanë se shpresojnë se negociatat e reja do kenë sukses, derisa qeveria afgane ka thënë se po shënohet një progres gradual për lirimin e tyre.
Ndërkohë, një i arrestuar që dyshohej se kishte lidhje me rrëmbyesit ka vdekur në paraburgim. Agjencitë e lajmeve njoftojnë se ka indikacione se ai mund të ketë vdekur nga torturat gjatë arrestit, por zyrtarët e policisë kanë thënë se ai ka vdekur nga sulmet në zemër.
XS
SM
MD
LG