Ndërlidhjet

KIEVË


Presidenti George Bush ka paralajmëruar se Shtetet e Bashkuara do t'i rishikojnë marrëdhëniet e tyre me Ukrainën nëse zgjedhjet presidenciale të së dielës nuk janë korrekte.
Në një letër dërguar presidentit Leonid Kuchma, Bush ka falenderuar atë për dërgimin e trupave në Irak. Por, ai ka thënë se nëse zgjedhjet e së dielës nuk janë korrekte, Uashingtoni "do të jetë i obliguar që të rishikojë marrëdhëniet e tij me Ukrainën dhe me individët që morën pjesë në mashtrime dhe manipulime".
XS
SM
MD
LG