Ndërlidhjet

PEKIN


Autoritetet kineze thanë se të gjithë 55 udhëtarët dhe anëtarët e ekuipazhit e kanë humbur jetën nga rrëzimi i aeroplanit në një liqen të ngrirë në Kinën veriore.
Aeroplani ishte rrëzuar fill pas fluturimit nga qyteti Baotou, 600 km në perëndim të Pekinit.
XS
SM
MD
LG