Ndërlidhjet

PRISHTINË


Kosova nga orët e para të mëngjesit ka mbetur pa rrymë.
Zëdhënësi i KEK-ut Palokë Berisha tha se reduktimi është pasojë e rënies nga sistemi i dy blloqeve të termocentralit "Kosova B".
Ndërkohë, në Kosovë temperaturat gjatë natës kanë zbritur deri në minus 6 gradë.
Palokë Berisha, shpreson se "prishjet teknike" do të evitohen gjatë ditës dhe furnizimi me energji elektrike do të përmirësohet.
Problemet teknike shfaqen tri ditë pasi zyrtarët festuan përfundimin e punimeve të dy blloqeve të "Kosovës B" të dëmtuara në zjarrin e vitit 2002.
XS
SM
MD
LG