Ndërlidhjet

KAJRO


Një konferencë e madhe ndërkombëtare për të ardhmen e Irakut do të fillojë sot në Egjipt.
Ministri i jashtëm irakian ka thënë se delegacioni i tij do të paraqesë një pako propozimesh, përfshirë edhe kërkesën për forcimin e kufijve si dhe shkëmbimin e informacioneve rreth aktiviteteve të militantëve në vendet fqinje.
Në konferencë do të diskutohet edhe procesi i zgjedhjeve, që sipas zyrtarëve irakianë do të mbahen më 30 janar.
XS
SM
MD
LG