Ndërlidhjet

JERUSALEM


Sekretari amerikan i shtetit Colin Powell tha sot në Jerusalem se se tani është një "rast i mirë" për procesin e paqes në Lindjen e Mesme. Ai i bëri këto komente pas takimit me kryeministrin izraelit Ariel Sharon. Powell tha se Shtetet e Bashkuara dhe Izraeli po presin se si do zhvillohen zgjedhjet palestineze. Sharon ka thënë se Izraeli do të bëjë c' është e mundur për të mundësuar mbajtjen e zgjedhjeve.
XS
SM
MD
LG