Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti i Republikës serbe të Bosnjes Dragan Çaviq, nga udhëheqësit e Serbisë në Beograd ka kërkuar ekstradimin e të dyshuarve për krime të luftës.
Ndërsa Çaviq u takua me presidentin serb Boris Tadiq dhe kryeministrin Vojisllav Koshtunica,
paqëruajtësit e NATO-s në Bosnje, në afërsi të Sarajevës e kanë bastisur shtëpinë e të dyshuarit për krime lufte Ratko Mlladiq.
XS
SM
MD
LG