Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani tha se sot i ka pezulluar aktivitetet e ndjeshme bërthamore, përfshirë pasurimin e uraniumit, që t'i heqë shqetësimet ndërkombëtare për qëllimet e programit të vet bërthamor.
Zëdhënësi i qeverisë Abdollah Ramazanzadeh tha se hapi u ndërmor në bazë të afatit të marrëveshjes së Iranit me Gjermaninë, Francën dhe Britaninë.
Kreu i Agjencisë Ndërkombëtare për Energji Bërthamore Mohamed ElBaradei, e konfirmoi pezullimin, dhe shfaqi shpresën se deri të martën do të ndërpriten të gjitha punimet.
XS
SM
MD
LG