Ndërlidhjet

BAGDAD


Një klerik i njohur sunit është vrarë ndërsa largohej nga Qendra Islamike në qytetin Mosul.
Po në Mosul, ushtria amerikane tha se trupat kanë gjetur 4 kufoma, 3 nga të cilët të ushtarëve irakienë.
Në Bagdad, policia tha se një fëmijë është vrarë dhe 4 persona janë plagosur nga një predhë mortaje.
XS
SM
MD
LG