Ndërlidhjet

JERUSALEM


Bashkimi Evropian tha se do të dërgojë një mision për t'i vëzhguar zgjedhjet presidenciale në territoret palestineze në Gazë dhe Bregun Perëndimor.
Sekretari i shtetit Colin Powell tha në Jerusalem se liderët izraelitë e kanë siguruar se do t'u ndihmojnë palestinezëve të mbajnë zgjedhje të suksesshme.
Izraeli tha se do t'u lejojë palestinezëve nga Jerusalemi lindor të votojnë në zgjedhjet e 9 janarit.
XS
SM
MD
LG