Ndërlidhjet

NJU JORK


Një raport i OKB-së thotë se virusi i AIDS-it po përhapet në mënyrë alarmante në Evropën Lindore dhe Azinë Qendrore.
Raporti thotë se në fund të vitit 2004 vendet e ish Bashkimit Sovjetik do të ketë rreth 1. 4 milionë të infektuar me HIV, krahasuar me 1 milion që kishte në vitin 2002.
Raporti është publikuar nga UNAIDS dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë.
XS
SM
MD
LG