Ndërlidhjet

RAMALLAH


Udhëheqësi palestinez, Mahmud Abas, ka përsëritur se do të ndjekë rrugën e Jaser Arafatit drejt krijimit të një shteti palestinez.
"Ne ju premtojmë se nuk do të rreshtim derisa e drejta për kthim e popullit tonë të realizohet dhe tragjedia e mërgimit të përfundojë", tha Abas, i cili mbrëmjen e shkuar është zgjedhur nga Autoriteti Palestinez si pasues i Arafatit dhe kandidat në zgjedhjet presidenciale.
XS
SM
MD
LG