Ndërlidhjet

TRIPOLI


Zhak Shirak do të fillojë sot një vizitë dyditëshe në Libi, e para e një presidenti francez që nga pavarësia e Libisë prej Italisë në vitin 1951.
Shirak është i fundit nga liderët perëndimorë që viziton Moammar Gadhafit, i cili vitin e kaluar hoqi dorë nga armët bërthamore, kimike dhe biologjike.
XS
SM
MD
LG