Ndërlidhjet

BEOGRAD


Serbia do ta humb përkrahjen e perëndimti dhe do përballet me izolim nëse qeveria nuk i arreston dhe ekstradon të akuzuarit për krime lufte që ëkrkohen nga Tribunali i Hagës, ka thënë këshilltari i presidnenti serb Jovan Simiq.
Ai ka folur disa orë pasi që Carla Del Ponte i tha Këshillit të Sigurimit se Beogradi qeveria e Serbisë dhe e Malit të Zi mbetet pengesa e vetme në arrestimin e kriminelëve të luftës dhe ka akuzuar Beogradin për mosbashkëpunim me Tribunalin.
XS
SM
MD
LG