Ndërlidhjet

PEKIN


Irani nuk do të jetë i përgatitur që të zbërthejë tërë programin e tij bërthamor, ka thënë sot në Pekin, i dërguari i Iranit në Agjencinë Bërthamore të Kombeve të Bashkuara, Hossein Mousavian:
"Ne kemi vendosur për suspendimin si masë e krijimit të besimit dhe si politikë e vullnetit të mirë, dhe jo si obligim ligjor, as sot, as neser dhe as kurrë", ka thënë Mousavian.
Irani ka rikonfirmuar se mban premtimin ndaj BE-së për ngrirjen e programeve bërthamore.
XS
SM
MD
LG