Ndërlidhjet

BAGDAD


Ushtria amerikane tha se 5 trupa të tjerë janë gjetur në Mosul, duke ngritur numrin e kufomave të gjetura brenda një jave në 20. Besohet se trupat janë ushtarë irakianë.
Në Bagdad, ndërkaq ushtarët e Gardës Kombëtare Irakiane kanë bastisur disa shtëpi dhe kanë arrestuar 8 kryengritës të dyshuar se kanë zbuluar një sasi armësh dhe të hollash.
XS
SM
MD
LG