Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

BAGDAD


Disa qindra trupa britanike janë të përfshirë në aksionet e kërkimit shtëpi më shtëpi, që synon kapjen e terroristëve si pjesë e fazës së fundit të operacioneve të trupave të koalicionit në Bagdad. Si rezultat i aksioneve janë arrestuar 80 persona dhe janë kapur paisje që përdoren për prodhimin e bombave. Në operacionet në fjalë marrin pjesë 5 mijë ushtarë amerikanë, trupat irakiane dhe ato britanike.
Në të tjera zhvillime një punonjës i ambasadës amerikane ështët vrarë gjatë një sulmi në Bagdad.
Në Basra policia ka arrestuar pesë luftëtarë arabë.
XS
SM
MD
LG