Ndërlidhjet

SHKUP


Ka filluar në Shkup Kongresi i jashtëzakonshëm i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë, që është partneri kryesor në koalicionin qeverisës.
Kongresi do zgjedhë kryetarin e ri të partisë që besohet se do jetë dhe kryeminsitri i ardhshëm i vendit.. Kandidatë për këtë post janë Radmilla Sheqerinska, Vllado Buckovski dhe Tito petkovski.
Ndërkaq Bashkimi Demokratik për Integrime, partneri shqiptar në qeveri, ka bërë të ditur s epavarësisht se kush do zgjidhet kryetar bashkëpunimi do vazhdojë.
XS
SM
MD
LG