Ndërlidhjet

BAGDAD


Një firmë britanike e sigurisë, ka bërë të ditur sot se katër punonjës të saj janë vrarë dhe 15 të tjerë janë plagosur në një sulm brenda së ashtuquajturës Zonë e gjelbër, në të cilën janë të vendosura ambasadat amerikane e britanike dhe institucionet më të rëndësishme të Irakut. Zëdhënësi i kësaj firme, Tim O'Brien nuk ka dhënë detaje të tjera për këtë sulm që kishte ndodhur dje.
XS
SM
MD
LG