Ndërlidhjet

BAGDAD


Zëvendëskryemnistri i Irakut tha sot se mbajtja e zgjedhjeve në janar do të jetë një "sfidë serioze", por ato duhet të mbahen sic është paraparë.
Komentet e Barham Salehut vijnë një ditë pasi që qeveria irakiane, partitë shiite dhe Shtetet e Bashkuara hodhën poshtë kërkesën e partive sunite për shtyerjen e zgjedhjeve për 6 muaj për shkak të sigurisë.
XS
SM
MD
LG