Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit Ariel Sharon ka përsëritur vendosmërinë e tij për tërheqjen nga Rripi i Gazës gjatë vitit të ardhshëm, pavarësisht kërcënimeve me vdekje nëse ndërmerr një hap të tillë. Ndërkaq Sharon dhe Mahmud Abaz, drejtuesi i Autoritetit palestinez janë shprehur të gatshëm të takohen pas zgjedhjeve të 9 janarit.
XS
SM
MD
LG