Ndërlidhjet

KABUL


Janë larguar mëngjesin e sotëm nga Kabuli Shqipe Hebibi dhe Anneta Flennigan, që u rrëmbyen afro një muaj më parë në Kabul.
Zëdhënësi i Kombeve të Bashkuara në Afganistan, ka konfirmuar për "Evropën e Lirë" se Shqipe Hebibi dhe Aneta Flennigan fillimisht do të shkojnë për një pushim të shkurtër dhe më pas do të kthehen në Kosovë dhe Irlandë.
Grupi, që mori përsipër rrëmbimin e tyre "Ushtria e myslimanëve" ka kërcënuar me rrëmbime të tjera të të huajve nëse nuk lirohen 24 të burgosurit talibanë.
XS
SM
MD
LG